U nas w przedszkolu...

Cała Polska Czyta Dzieciom

Nasze przedszkole od roku 2007 należy do „ Klubu Czytających Przedszkoli” Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Inicjatorem podjęcia  tej akcji    jest Krystyna Popielarz, która jest zarazem Liderem czyli wolontariuszem organizującym kampanię czytania dzieciom oraz wdrażającym programy edukacyjne Fundacji w naszym przedszkolu. Realizując Program zdrowia emocjonalnego Fundacji organizowane są w przedszkolu : wystawki misiów pluszowych, konkursy plastyczne, wystawy prac plastycznych w przedszkolu i w Centrum Kultury, wystawki  książek o misiach. Już trzy razy organizowana była„ Wiosenna zbiórka książek”, dzięki której przekazane przez rodziców naszych wychowanków książki wzbogaciły przedszkolny księgozbiór, a także przekazywane były np. do Biblioteki Wojewódzkiego Szpitala Nr 2 w Rzeszowie. Głównym celem tej akcji jest przede wszystkim  codzienne głośne czytanie dzieciom bajek przez nauczycielki, ale też przez zapraszanych Gości . Pierwszym takim gościem, który dokonał inauguracji głośnego czytania w naszym przedszkolu był  Burmistrz Ropczyc pan Bolesław Bujak. Na coroczne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia przypadające 25 listopada zapraszamy ludzi nam życzliwych i zasłużonych dla naszego Miasta, którzy uświetniają tę uroczystość czytaniem dzieciom  bajek, opowiadań, wierszy.

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną:

zaspokaja  wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka,

znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny,

jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych,

przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

• Publiczne Przedszkole nr 2 w Ropczycach
    ul. Armii Krajowej 6