Ramowy rozkład dnia Zajęcia dodatkowe Dokumenty Dyżur wakacyjny

Ramowy rozkład dnia

RAMOWY  ROZKŁAD   DNIA

I część dnia od 6:00 do 9:00

6.00-8.00 Przychodzenie dzieci do przedszkola. Czynności opiekuńcze, porządkowe i organizacyjne. Konsultacje indywidualne z rodzicami.Zabawy swobodne, spontaniczne. Indywidualna praca z dziećmi. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela, w tym obowiązkowe zabawy ruchowe lub ćwiczenia poranne o wielostronnym ruchu.

8.00-8.15 Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych  i estetycznych.

8.15-9.00 Śniadanie. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie porządku wokół siebie, zachowanie prawidłowej postawy. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu śniadania.

II część dnia od 9:00 do 12:00

9.00-10.00 Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie dydaktycznych zajęć programowych.

10.00–10.15 „Witaminka”- drugie śniadanie; spożywanie soków, owoców i warzyw. Uświadamianie dzieciom wartości zdrowego odżywiania. Zabiegi higieniczne.

10.15–11.15 Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu, w szczególności zajęć ruchowych, sportowych, przyrodniczych, prowadzenie obserwacji, prace, porządkowe, wycieczki, spacery. Zabawy swobodne, spontaniczne.

11.15-11.30  Przygotowanie do obiadu. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania.

11.30-12.00 Obiad (grupy najmłodsze- obiad od 11.15 do 12.00) Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie prawidłowej postawy. Rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu obiadu.

III część dnia od 12:00 do 17:00

12.00-13.45  Zabawy i zajęcia o charakterze relaksacyjnym w sali lub na powietrzu - leżakowanie–grupy najmłodsze).

Indywidualna praca z dziećmi. Zabawy na powietrzu z wykorzystaniem urządzeń rekreacyjnych.

13.45-14.00 Przygotowanie do podwieczorku. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania.

14.00 -14.20 Podwieczorek. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie prawidłowej postawy. Wdrażanie do czynności higienicznych, samoobsługowych i porządkowych po zakończeniu posiłku.

14.20-17.00 Dowolna działalność dzieci, zabawy w sali lub na powietrzu. Kontakty indywidualne z rodzicami. Czynności organizacyjne.

• Publiczne Przedszkole nr 2 w Ropczycach
    ul. Armii Krajowej 6